»Premogovnik Velenje je bil vedno odgovoren člen v Šaleški dolini. Zavedamo se, da je rudarjenje zahtevna operacija, prav tako se zavedamo, kaj povzročamo prebivalcem. Tudi mi nismo veseli uvoza premoga.«
»Zavedati se je treba, da je v tako zahtevnem delovnem procesu nemogoče čez noč povečati proizvodnjo premoga.«
»To pomeni, da izkop premoga poteka še naprej, predvsem na odkopih v Jami Preloge, medtem ko bi začeli postopno zapiranje prog in navezav na območju neaktivnih delov jame.«
»Bojim se, da bo cena premoga podivjala in posledično bo breme na vseh, ki smo priključeni na daljinsko ogrevanje.«
»Predvsem zaradi tega, ker se je v zadnjem času pojavila zelo jasna namera, da se želita Premogovnik Velenje in Teš izključiti iz HSE-ja.«
»Kot lokalno skupnost bi nas morali v zvezi s tem zaprositi za soglasje. Prav tako pa odločno nasprotujemo, da bi Teš uporabljal tuj premog. V Šaleški dolini imamo premoga dovolj.«
»Na deponiji imamo trenutno več kot 800.000 ton premoga. Po proizvodnih načrtih je do konca odkopavanja v Premogovniku Velenje predvideno odkopati še okoli 22 milijonov ton, premoga pa je v našem pridobivalnem prostoru še skoraj 100 milijonov ton, torej dovolj do konca obratovanja.«
»Gre za enega najbolj zgrešenih projektov v zgodovini Slovenije, katerega posledic se še danes niti dobro ne zavedamo.«
»Očitno je, da je potreba po električni energiji iz Teša večja, kot jo lahko proizvede blok 6, in da sta tako Teš kot Premogovnik Velenje za energetsko oskrbo Slovenije še kako potrebna.«
»V trenutno izrednih razmerah, ki so predvsem posledica zunanjih dejavnikov, na katere nimamo vpliva, je razmislek o uvozu energenta, ki bo zagotovil zanesljivost oskrbe z električno energijo, nujen ter v celoti skladen s pričakovanji našega lastnika in sklepi vlade.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju